Tleskač
Ideologický vznik skupiny Tleskač se datuje k prvnímu lednu 2000 pět minut po půlnoci, když si členové kultovní punkové skupiny Požár mlýna: baskytarista Jirka "Frigo" Sýkora, bubeník Petr "Bejdžán" Bejlek a zpěvák Míra "Prasopes" Cisler, zapíjející nové tisíciletí, naplánovali zformování skupiny hrající ska. Od představ k realizaci tohoto pošetilého nápadu utekl půlrok a na podzim roku 2000 začaly první nesmělé zkoušky tělesa, které o hraní na druhou dobu nemělo ani tušení. To už v sestavě figurují další čtyři hráči, posléze se ještě přidávají altsaxofonista Pavel Halík a mladičká zpěvačka Olinka Konopíková a Tleskač odehrává v domovském klubu Pod Lampou před dvousethlavou (!) návštěvou svůj první koncert.
V létě následujícího roku se kapela příchodem trumpetisty Karla Kolesy zakulacuje na deset perzón a začíná se koncertovat čím dál častěji a čím dále od rodné hroudy, úroveň hudebních výkonů prudce stoupá, převzatá tvorba je pouze drobnou ingrediencí a mezi fanoušky už koluje koncertní demosnímek s i miliónovým doublecoverem McFerrinovy Don´t worry be happy s Mládkovým textem Jožin z Bažin. Mezi mnoha již odehranými koncerty je v kronice kapely považován za zásadní ten na Litoměřickém kořenu v létě 2003, kde byl soubor lapen do sítí hudebního vydavatelství Black Point a pod jehož křídly na jaře 2004 vydává své debutové album "Ska z Česka" a v listopadu 2006 pak i řadovou dvojku s názvem Na předměstí Bory.
Na počátku roku 2009, po další drobné přestavbě v sestavě kapely, kapela točí svůj první klip k písni Nafoukanej chlapeček a zároveň únorový koncert v Paláci Akropoli, který vyšel na podzim v podobě živého CD a DVD Jan Tleskač Story (Live at Akropolis). V červnu 2010 pak kapela mění ženu za mikrofonem - odcházející Olinku střídá Karolína Jägerová.
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.