Neil Young - Living with War
Tracklist
- "After the Garden" – 3:23
- "Living with War" – 5:04
- "The Restless Consumer" – 5:47
- "Shock and Awe" – 4:53
- "Families" – 2:25
- "Flags of Freedom" – 3:42
- "Let's Impeach the President" – 5:10
- "Lookin' for a Leader" – 4:03
- "Roger and Out" – 4:25
- "America the Beautiful" (lyrics: Katharine Lee Bates; music: Samuel A. Ward) – 2:57
Průměr hodnocení
Poslední hodnocení
Politická a společenská situace nebyla Neilu Youngovi nikdy lhostejná a neváhal se k ní vyjadřovat písní i slovem. Tentokrát mu ale George W. Bush vyloženě šlápl na kuří oko. Takhle naštvané a hlavně adresné písně snad ještě nenatočil, aspoň ne v takové koncentraci. Album Living with War by se dalo označit za jeden velký protestní pamflet, který na Bushově prezidentování a zejména na jeho angažmá na Blízkém Východě nenechává nit suchou.
Je celkem logické, že pro takhle explicitní vyjádření svých postojů zvolil hlučný rockový jazyk místo country-folkových cajdáků. Do zbraně ovšem nepovolal svůj kmen Šíleného koně jak bychom mohli čekat, nýbrž muzikanty, s nimiž už jedno podobně protestní album - Freedom z roku 1989 - nahrával: Ricka Rosase na basu, Chada Cromwella na bicí, Tommyho Braye s trubkou a Niko Bolase jako spoluproducenta. I když si dovedu představit, že s Crazy Horse by to bylo ještě větší maso, i tahle sestava má pěkně našlápnuto. Young tentokrát oželel - aspoň co se týče rozsahu - svoje bouřlivé kytarové kvílení, takže stopáže nejdou nad šest minut. Zřejmě nechtěl aby pozornost soustředěnou na obsah songů cokoli rozptylovalo. Dojem "všelidového" protestu pak podtrhuje masivní využití stočlenného sboru, o který se Youngův tenký hlásek často opírá, a jemuž patří i monumentální závěr v podobě adaptace vlastenecké písně America the Beautiful z konce 19. století.
O upřímnosti Youngova rozhořčení ani v nejmenším nepochybuji.... číst dále
řadové album
2006
80 %
další alba
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
24.04.2021 - 12:22 | Meca76
Neilovi Youngovi nie je cudzie ani politizovanie v hudbe. Život s vojnou , ako už názov napovedá, je inšpirovaný angažovanosťou Ameriky v Iraku a všeobecne Bushovou administratívou a je naplnený dvojakými vežami hnevu a obraznosti, ktoré ho poháňali od doby, keď sa jeho zúrivosť v Ohiu pred tromi desaťročiami skutočne začala.