Faith No More
Faith No More vznikli, původně pod názvem Faith No Man, v Kalifornii v roce 1981, název si změnili poté, co je opustil Mike „The Man“ Morris. , přejmenovali se na Faith No More. V roce 1983 našli po několika pokusech (vyzkoušeli například i Courtney Love) toho pravého zpěváka v Chucku Moselym a o dva roky později vydali debut We Care A Lot, následovaný druhou řadovkou Introduce Yourself. Po jeho vydání byl kvůli pit vyhozen právě Chuck Mosely a na jeho místo přišel Mike Patton, tehdejší zpěvák Eureka a Mr. Bungle. O pár měsíců později spatřilo světlo světa album The Real Thing, se kterým FNM slavili velké úspěchy a znamenalo pro ně pozvánku na pozici předkapely na části turné Metallicy. Největší popularitu jim ale zajistila píseň Epic z roku 1990, především díky velkému nasazení videoklipu na americké MTV, v jehož stopách pokračovalo i další video Falling To Pieces.
V té době obdrželi také nominaci na Grammy a The Real Thing dosáhla na platinovou desku v USA a podobně dobře se prodávala po celém světě. Následovala neméně úspěšná deska Angel Dust, po níž se však karta obrátila: Na konci turné byl z kapely vyhozen kytarista Jim Martin, následující počin King For A Day, Fool For A Lifetime prošel v USA téměř bez povšimnutí a kapela byla nucena zrušit i druhou část evropského turné. Další dva roky pak byly naplněny nepotvrzenými zvěstmi o rozpadu kapely, neboť několik členů včetně Mike Pattona se věnovalo svým vlastním hudebním projektům. Následovalo také opětovné hledání nového kytaristy, kterého našli v Jonu Hudsonovi. V roce 1997 vydali své šesté album Album of the Year s Masarykem na obalu, v témže roce také vystoupili na festivalu v Trutově.
Na jaře 1998 však Bill Gloud rozeslal e-mail a fax, že „po 15 plodných letech Faith No More chtějí ukončit spekulace o svém rozpadu tím, že se skutečně rozpadnou. Je to rozhodnutí všech členů kapely...“ Dnes k tomu na webu uvádí: „Hudba Faith No More byla vždycky schizofrenní, stejně jako osobnosti jejích členů – ani kočka ani pes, ale něco jedinečného. Udržet sedmnáct let takto fungující formaci stálo obrovské množství energie a na konci se zdálo, že se všichni rozletí do opačných koutů vesmíru.“ Zdálo se, že historie kapely je definitivně uzavřena: i když se v uplynulé dekádě množily zvěsti o možném návratu a kapela byla zasypávána prosbami fanoušků i promotérů, její členové nebyli v té době ani v pravidelném kontaktu, natož aby spolu probírali svůj comeback.
Až letos v únoru kapela nečekaně oznámila: „Po dlouhé době jsme se opět potkali a zjistili jsme, že čas nám pomohl získat odstup a nadhled nad společně strávenými roky. Ta muzika pořád zní skvěle a až nyní jsme přišli na to, že jsme tenkrát asi něco dělali dobře“. Různých comebacků legendární kapel se v poslední době objevilo podezřele mnoho, Faith No More ale mají o svém návratu jasno: „Jsme pořád mladí, máme dostatek energie a nadšení pro pořádné koncerty. Nejsme vázáni u žádného vydavatelství a chceme nejen oživit minulost, ale i přidat něco nového. Obrazně řečeno - zadržíme dech a vrhneme se dolů z útesu – pustíme se do koncertování“.
Alba
Žánr: Alternative rock Alternative metal Avantgarde metal Funk rock
Web: http://www.fnm.com
LastFM: http://www.last.fm/music/Faith+No+More
Facebook: http://www.facebook.com/officialfnm
Instagram: http://www.instagram.com/faithnomore
Tagy: Billy Gould Black Diamond Brigade Black Label Society Black Sabbath Brujeria Faith No More Fantomas Fear Factory Harmful Imperial Teen Jerry Cantrell Jim Martin Jon Hudson Korn Mad Cool Festival 2020 Maldoror Melvins Mike Bordin Mike Patton Moonchild Trio Mr. Bungle Ozzy Osbourne Painkiller Peeping Tom RfP 2015 Roddy Bottum San Francisco (us) Shandi's Addiction The Dillinger Escape Plan Tomahawk Trey Spruance USA Voodoocult Weird Little Boy
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.