R.E.M. - New Adventures in Hi-Fi
Tracklist
- 01. How the West Was Won and Where It Got Us (4:31)
- 02. The Wake-Up Bomb (5:08)
- 03. New Test Leper (5:26
- 04. Undertow (5:09)
- 05. E-Bow the Letter (5:23)
- 06. Leave (7:18)
- 07. Departure (3:28)
- 08. Bittersweet Me (4:06)
- 09. Be Mine (5:32)
- 10. Binky the Doormat (5:01)
- 11. Zither (2:33)
- 12. So Fast, So Numb (4:12)
- 13. Low Desert (3:30)
- 14. Electrolite (4:05)
Průměr hodnocení
Poslední hodnocení
řadové album
1996
další alba
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
20.10.2023 - 13:48 | Acid3P
Aj napriek absencii veľkých hitov je to doposiaľ môj najobľúbenejší album od R.E.M. Nastala celkom výrazná zmena zvuku, ktorú cítiť už v úvodnej How the West Was Won and Where It Got Us. Táto zvláštna ponurá atmosféra sa nesie celým albumom občasne je však prerušvaná rýchlejšími rytmami. Celé dielo našťstie v rovnakej atmosfére ako v úvode uzatvára skvelá Electrolite.
06.05.2012 - 23:36 | blueskin
Lidé, kterým se toto líbí
Vzhledem ke smolnému průběhu turné k předchozí desce Monster (Stipeova kýla, Millsův střevní srůst a Berryho prasklá mozková výduť) je až k nevíře, že se R.E.M. v jeho průběhu podařilo nasbírat dostatek materiálu pro další album.
Navzdory okolnostem vzniku, kdy základy skladeb vznikaly v tourbusu, v koncertních šatnách i během samotných vystoupení, je materiál na New Advetures In Hi-Fi překvapivě soudržný. Navíc deska obsahuje jedny z nejlepších skladeb, jeké kdy R.E.M. napsali.
Jako příklad může sloužit hned první singl - atypická balada E-Bow The Letter s hostující Patti Smith. Tahle skladba zároveň patří spolu s další siglovkou Electrolite k vrcholům textařského umění Michaela Stipea.
Po produkční stránce tu ještě doznívá sonická naježenost alba Monster, zároveň je tu ale předznamenané určité zvolnění a ochota zkoumat nové zvukové krajiny, která došla naplnění až na dalších deskách Up a především Reveal.
Ve srovnání s Monster sice New Adventures vycházejí o stupínek hůře, obě nahrávky ale kromě svých nepopiratelných hudebních kvalit představují významné příspěvky do kánonu rockové hudby. Zatímco Monster byl hlučným rozloučením s érou grunge, MTV a velkých stadionových kapel s tradicí sahající hluboko do 80. let, New Adventures dokonale vystihuje onu přechodovou fázi, kdy staré pořádky přestávaly platit, nová pravidla ale ještě nebyla vytvořena.
Internet se teprve chystal na vítězné tažení světem, Radiohead přitakávali elektronice na desce OK Computer, U2 nahrávali s Howiem B a dokonce i David Bowie se pokoušel dělat drum'n'bass. Krátce po vydání New Adventures opustil R.E.M. bubeník Bill Berry a pro kapelu začala skutečně nová dobrodružství, to už je ale jiný příběh.